Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

sağlık bakanlığının 1 milyon bisiklet dağıtması

paylaş araştır

1. sağlık bakanlığının "fiziksel aktiviteyi teşvik projesi 2015-2018" kapsamında dağıtımını yapacağını duyurduğu olaydır.

hedef grup olarak okulların ve çocukların seçilmesini doğru bulduğum, ilkokul-ortaokul ve lise çağlarındaki öğrencilere yönelik dağıtılacak bisiklet sayısının arttırılması gerektiğini düşündüğüm projedir.

çocuklar açısında gayet olumlu olacaktır. şimdilik 30 büyükşehir belediyesine gönderildiği söylenmiştir.

2. fatih projesini akla getiren, alt yapısı hazır olmayan ( yollar duraklar trafik kanunu ile alakalı düzenlemeler) ve dolayısıyla çocukların ölümüne neden olabilecek proje... bu işlerin finansmanıyla ar ge merkezi kurulsun lütfen diye beni yalvartan hareketler.

3. "nerede o bisikletler, nerede!" diye sitem ettiğim konudur. kime dağıtılıyor bu bisikletler, neden haberimiz yok, neden duymuyoruz, görmüyoruz diye düşündüğümdür.

proje oldukça güzel ve mantıklıdır lakin uygulamada sıkıntılar oluşması muhtemeldir.

obeziteye savaş açmak amaçlı yapılan bir hamledir zannımca.

4.  
    (Bkz: bedava bisiklet dağıtılması)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.