Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

hurdacının iş adamını affetmek için 100 çocuğa mont istemesi

paylaş araştır

1. İzmirde geçtiğimiz kasım ayında el arabasıyla hurda eşya toplayan bir kişinin otobüs durağı yakınlarında bir iş adamının kendisine çarptıktan sonra yaralanması sonucu, iş adamını affetmek için 100 çocuğa mont istemesi olayı.

kaza sırasında beline hurda arabasının demiri saplanan ve tedavi gören hurdacı, uzlaştırma bürosunda bir araya getirildikleri iş adamından para istemeyerek sadece 100 çocuğa mont ve parçalanan hurda arabasının tamir edilmesi karşılığında affedebileceğini söylemiş ve iş adamı da istekleri yerine getirmiş. hurdacı,maddi durumu elverişli olmayan 100 çocuğun sıcak monta kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirtmiş. vay be hala böyle adam gibi adamlar var demek ki.

2. gönlü zengin bir adamdan insanlık dersidir.

3. birilerine yardım edebilmek için, illede paranın olmasına gerek olmadığının en büyük örneği olan davranış.

yaralandığı ve iş kaybı yaşadığı için, kendininde yardıma ihtiyacı olmasına rağmen, yoksul çocukları düşünen, çocukların üşümesini önlemek için, iş adamını affetmesi karşılığında istediği, işadamı için küçük bir istek olan ama hurdacı için büyük olan eylem. Helal olsun, hala böyle güzel yüreğe sahip insanlar var.

ara sıra insanlık ölmüş desem de, bunları gördükçe tekrardan umudum tazeleniyor.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.