Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

günde 6 saat uyuyan insan

paylaş araştır

1. benim için en az 5 saat olmak üzere uyku yeterli geliyor. şöyle ki yorgun değilsem 5 saat uyuduğumda gün içinde uyku sıkıntısı çekmiyorum. biraz yorgunsam 6 saat uyumam gerekiyor ki sabah erken kalkayım. gerçi sözlük biraz uyku ritmimi bozdu gibi bu aralar ama bundan memnunum aslında. çok yorgunsam ve sabah işim yoksa daha da uzun uyuyabilirim. bunlar hikaye, boş verin şimdi bunları da asıl başlıkla ilgili kısma gelelim. şimdi, düşündüm de her gün 6 saat uyusam (bebeklik dönemlerinde daha uzun uyuyordum, gerçi uzun uyumasam ne yapacaktım inşaatta mı çalışacaktım? ve allah emanetini almaz ise yaşlılık dönemlerinde daha uzun uyuyacağım gibi çünkü bu dönemlerde uyku ihtiyacı daha fazla ama ben komple 6 saat uyudum var sayıyorum.) günün çeyreği yapar yani dörtte biri. çok uzun hesaplamalara girmeyeceğim. iyimser bir görüşle 80 yıl yaşadığımı farz etsem dörtte biri 20 yıl yapıyor. 60 yıl yaşasam 15 yıl yapıyor. yahu 15-20 yıl dile kolay. ne kadar da çok uyumuşum diye düşünüyorum. yani bu süre zarfında hiç bir iş falan yapmıyorum. sadece yatıyorum işte öyle. ömür de hep böyle boş işlerle geçiyor aslında. öyle değil mi? bu nedenle hayatım boyunca bu sermayeyi daha değerli kılacak bir arayış var oldu bende.

2. günde dört saat uyuyan yazarın yanlış okuduğu başlık, entry silinmiş yorum düzeltilmiştir.

3. yetişkin bir insana yetecek uyku süresi.

4. uykuyu seven bünyeler için özenilen insan tipidir

(Bkz: kendimden biliyorum)
  5. memur ise hafta içi gece 01.00'de uyuyan kişidir.

6. Erken yatan sağlıklı birine yetecek süredir.

(Bkz: dinleme kültürü)
  7. yetişkin bir insan için gayet makul olan uyku süresi .çok uyumak zaten her zaman dinlendirici ve faydalı olmayabiliyor .erken yatıp cok uyuyup uyandığınızda yorgunluk hissettiğiniz olmuştur .önemli olan kaliteli uyku.bunun için 6 saat fazlasıyla yeter.

8. her saat başı uyanıp tekrar uyumaya çalışan kulağı alarmda olan çekilecek çilesi olanların katlandığı durum

9. uykusunu almış güne dinç başlayan insandır. altı saat normal bir insan için oldukça iyidir zannımca. altı saatten az uyuyanlar ve uyku problemi çekenlere göre baya şanslıdırlar bile.

10. tek parçada altı saat uyuyabilmiş ise mental olarak çok iyi dinlenmiş insandır.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.