Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

doların 4 tl olma ihtimali

paylaş araştır

1. Son günlerdeki harareti nedeniyle hiç de uzak olmayan ihtimaldir. Gerçi cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan krizin teğet geçeceğini açıkladı ama yine de durum pek iç açıcı görünmüyor.

2. doların bir anda 3 teleden 3,5 teleye ulaştığı düşünülünce çok da uzak olmayan ihtimaldir. halihazırda euro ise 3,8 tele civarında seyrettiği için bizi bekleyen bir gelişmedir.

3. Ekonominin düzelmesi adına halkı döviz bozdurmaya çağrılmasıyla ters orantılı olarak en düşük makam sahiplerinin bile değeri yüzbin avrolardan başlayan mercedeslere binmesiyle olabilme ihtimali kuvvetli durum.

4. matematiksel olarak doların 3.5'ten 4'e çıkması, 3'ten 3.5'a çıkmasından daha kolay.benim tahminim aralık sonunda 3.70, 2017 haziranda 4 olacak

5. psikolojik sınır olarak 4 lira olması çok muhtemel

6. tüm toplumumuzu etkileyebilecek tehlikeli bir ihtimal.

dolardaki yükselişin devam etmesi ihtimaline karşılık Başbakan tarafından perşembe günü ekonomik tedbirlerin açıklanacağı duyurulmuş. umarım cumhurbaşkanı yine haklı çıkar ve bu kriz de teğet geçer. 2001 krizini yeniden yaşamaz bu millet.

7. spoiler

finans şirketlerinin tahminlerinin 3,70 civarında olduğunu görünce, tahmin revizyonlarının da yapılmaya başlandığı bir ortamda, 4 tl olmasının sürpriz olmayacağı ortada olan ihtimal.

ihtimal olarak kalmayabilitesi yüksek.

8. bu hızla gider ve ateşi sönmezse, başa gelebilecek hatta gelecek olan kötü tahmin.

9. eninde sonunda gerçekleşecek olan, ama 3 ay sonra ama 3 yıl sonra olacak olan ihtimaldir.

10. ihtimalden öte geçen bir durumdur.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.