Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

benzinin 5 lira olması

paylaş araştır

1. doların artışına dayanamayan, daha doğrusu dayanmak istemeyen, her fırsatta kendine bir zam yolu bulan benzinin, milletin benzini attırması haberi.

2. küsurat hesabı yapmaktan hoşlanmayanlar için mükemmel fırsat. depoyu fulle deyince gözleri şaşı yapıp matematik hesabına girişmeye son. (polyanna iyimserliği simileyi)

3. 2003 veya 2004 olmalı, rte mitingte konuşuyor, işte seçildiklerinden bu yana yaptıklarından falan bahsediyor(duble yol genelde), zam yapmadık falan hiç diye de ekliyor. alkış kıyamet tabi. daha sonra, ama benzine biraz yapacağız artık diyor. yine, alkış kıyamet. zam haberini alkışlamıştık yani.

aklıma o konuşmayı getiren haber.

elbette burada zam üstüne zam gelirken olması kötü durum, artık alkışlamayız herhalde bu haberleri?

4. "ben hep 50 liralık benzin aldığım için beni etkilemeyecek zam" yorumcusu adamın başlığı.

5. şaşırtmayandır. bir ara ne tatava yapmışlardı benzin 5 lira oluyor diye. şimdi kimsede ses yok. ülke tertemiz oldu.

6.  
    (Bkz: keşke o günlerde kalabilseydik)
  7. eve benzin stoklasaymışız dedirten durum.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.