Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

arda turan'ın 3 gol,1 asist yapması

paylaş araştır

1. Şampiyonlar Ligi C Grubu'ndaki altıncı hafta karşılaşmalarında Barcelona'nın, sahasında Borussia Mönchengladbach'ı konuk ettiği müsabakada ortaya çıkan durumdur. Karşılaşmanın 16. dakikasında Barcelona'yı 1-0 öne geçiren isim olan Lionel Messi'ye asist yapan Arda Turan, 50, 53 ve 67. dakikada kaydettiği gollerle Barcelona'yı 4-0'lık galibiyete taşıdı. bir türk futbolcu için önemli bir başarıdır. barcelona'da geçirdiği kötü günlerden sonra türk oyuncuya moral olmuştur. arda, bu performansının ardından Şampiyonlar Ligi tarihinde Tuncay Şanlı ve Burak Yılmaz'dan sonra hat-trick yapan üçüncü Türk futbolcu oldu

2. gerçekleşmesi beşiktaşın sahasında benficaya karşı 3-0 dan 3-3 e getirmesi ile aynı şansa sahip olan olay. bi daha bi 20 sene falan olmaz yani-şampiyonlar ligi ayarındaki maçlarda-

3. kesinlikle küçümsenmemesi gereken bir performanstır.

arda turan oynadığı takım itibariyle düşünüldüğünde fırsat bulduğu her zaman göz dolduran bir oyun oynayarak işini iyi yapıyor. şu ana kadar barcelona seviyesindeki bir takımda bu seviyeye ulaşan oyuncumuz bulunmadığı için yaptığı işi takdir etmek gerekir.

çok da şişirmeden üzerine koyarak devam etmesini umuyorum.

4. son haftalarda oynadığı futbol nedeniyle ispanyol basını ve taraftarlarca yoğun eleştiriler yapılmasının ardından türk oyuncumuzun milli refleks haline gelmiş davranış özelliğimiz olan gaza gelerek aslında gerçek yeteneğini ortaya koyması.

madem arda'cım sen böyleydin neden insanları kanser edene kadar oynamazsın?

diye sorasım geliyor. ama sonra sanki diğerleri farklı mı ki diyorum, hepsi lacivertin başka tonu.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.