Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

70 yaşında üniversiteyi bitiren dede

paylaş araştır

1. almanyada yaşadıktan sonra memleketi sivasa dönmüş ve dışarıdan liseyi bitirdikten sonra sınava girip ordu üniversitesine bağlı fatsa myo moda tasarımı bölümünü kazanarak bölümünü 2 yılda bitiren takdire şayan dededir.

2. okuduğu bölümle dedeyi bağdaştırmakta zorlandığım durum.

haberi okumadım ama sanırım mesleği terzi veya kıyafet dikme tasarlamaya meraklı biriydi.

genelde bu bölümü kız meslek mezunu kızlar tercih ediyor biliyorum.

ayrıca bölüm zaten iki yıllık değil mi? iki yılda bitirmesi olağanüstü durum gibi belirtilmiş.

3. Dedenin okuduğu bölümde sayısal ders olmaması ve yaş itibariyle yanında sınava giren elemana "evlat gözlük evde kaldı, şurayı bi zaaamet oku ve cevapla" modeliyle 2 yıllık okulu 2 yilda bitirme eylemidir. (sanırım)

4. o bölümde kağıt kalemden ziyade iğne, makas ve dikiş makinası kullanılıyor sayın deliyürek1,

arkadaşlarımdan biliyorum

sınavlarında dahi diktikleri kıyafetlere, yaptıkları tasarımlara göre not alıyorlardı.

tanım: eğitimi yaşla bağlantılı bir durum olarak görmeyen insan.

5. #16ct akademinin sokaklarında o edevatlari kullanmadık, bilemem, bütün zorluğu yine yanındaki elemana yıkasım geliyor. İki kişilik mi okudu acep.

Tanım :okuduğu bölümün ne olduğu hakkında bilgim yok. Tamamen espri idi.

6. okumanın ve başarmanın yaşının olmadığını kanıtlayan dedenin icraatı.

entry'lerden okuduğum kadarıyla terziymiş dede ve dolayısıyla kendi işine yakışır bir bölüm seçmiş. bu sayede müşteri portföyünü de değiştirmiş olacaktır.

7. dedenin terzi olduğunu ben uydurdum sim.ya

kesin bilgi değil, lütfen yaymayalım (gülücük)

tanım: gençlerden daha bilinçli bir eğitim aldığını düşündüğüm insan ömrünün olgunluk döneminde olan öğrenci.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.