Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

5.3.2015 Konya'da düşen jet

paylaş araştır

1. Günler önce Malatya'da gerçekleşen acı olaydan sonra yine f-4 jeti ile meydana gelen kaza. Jetin Merkez Karatay ilçesinde düştüğü bilgisi mevcut. Ve tabii ki olayda israil-abd parmağı var abi ya seslerinin yükseldiğini duyuyoruz.

2. Amerikan ordusunun 1996 yılında kullanmayı bıraktığı, günümüzde bir çok ülke tarafından da kullanılmayan döküntü uçaklar, kullanmaya devam eden ordumuz isminide intihar uçağı olarak değiştirsin Vietnam savaşı zamanından kalan uçaklarla hala ne yapmaya çalışıyoruz anlamış değilim, pilotlarımızı şehit etmekten başka..

3. Genel kurmayın yaptığı açıklamaya göre jetin cinsi f4e 2020. Vikipedia'daki eklentiyi okumaya davet ediyorum. Türkiyedeki f4'ler başlığını. ilginç geldi bana.

buradan bakabilirsiniz: http://tr.wikipedia.org/wiki/F-4_Phantom_II

4. maalesef 2 pilotumuzun şehit olduğu kaza. daha üzerinden çok geçmemişken malatyadaki kazanın aynısının tekrarlanması hem çok üzücü hem de düşündürücü. önceki entrylerde de belirtildiği gibi,gelişmiş ülkelerin yıllar yıllar önce tedavülden kaldırdığı uçakları hala kullanıyor olmamız geri kalmışlığımızın göstergesi olsa gerek.

5. uçaklar kötü eyvallah ama üst üste gelmesi, bilemedim, düşündürücü olay.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.