Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

27.06.2016 türkiye ile israilin anlaşması

paylaş araştır

1. İsrail'in Mart 2013'te Türkiye'nin ilk talebini karşılayarak, tarihte ilk kez "yabancı bir devletten özür dilediği" ve varılan mutabakat kapsamında Türkiye'nin diğer iki şartının da İsrail tarafından kabul edilmesi sonucu gerçekleşen olay.

2. özrün falan yer almadığı anlaşma.

ölen 9 kişi için 21 milyon dolar alınmış, Gazze'ye ablukayı da resmen tanımışız vay be.

katil devlet İsrail, bunlarla ne normalleşmesi yahu sözlerini de cehape demişti zaten.

neyse havuz ve troller zafer nidaları atabilir sonuçta onları ciddiye alan kesim zaten palavra alıcısı.

3. erdoğan: ?ben bu görevde bulunduğum sürece hiçbir zaman israil?le olumlu bir şeyi düşünemem." / "biz sizinle nasıl normalleşiriz ya, normalleşemez, zulüm bitmedikçe türkiye israil arası normalleşemez!"

demişti. Zulüm bitti mi? Başka sözüm yok hakim bey...

4. sosyal medyada çokça tartışılan kiminin olumlu kiminin olumsuz baktığı iki ülkenin anlaşması haberi.

5. Benim olumlu baktığım anlaşmadır. Çünkü uluslararası siyasette duygusallığa yer yoktur. Bunu anlaşma olmadan önce de burda olmasa bile çeşitli yerlerde dile getirdim. Anlaşmış olmak, can ciğer kuzu sarmasi olmak demek değildir. Sadece uluslararası arasi ilişkileri normallestirmektir. Bu da sadece israil degil bütün dünya ülkeleri ile olmasi gereken şeydir. Karşı oldugun konular da muhalefet şehrini koymaya devam edersin eyvallah da ortaokul çocukları mantigiyla; küstüm. Ver mektuplarimi, al mektuplarını mantığıyla dış politika yürütülemez.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.