1 2 3 4 5 6 7 8

25 yıl evli kalan kadının emekli olması

paylaş araştır şikayetçiyim

1. sigortalı olmayan ev kadınlarının evliliklerinde 25 yılı tamamlamaları halinde emekli sayılabilmeleri için meclise sunulan yasa tasarısı.

2. bu konunun altına bugün açtığım konu başlığını bakınız verirdim ama suç olurmuş, bilmiyordum o nedenle vazgeçtim.

konunun ayrıntısını bilmemekle beraber eğer sadece 25 yıl bir evliliği yürütebilmiş diye iş gücü ortaya koymadan çalışan kesimin haklarına sahip olacaksa bir kadın, bir kadın olarak bunu doğru bulmuyorum.

emekli olacaksa isteğe bağlı sistemle kocası ödesin primlerini, öyle emekli olsun.

aksi durumda çalışanlara haksızlık olur. merhametten maraz doğar sözüne gelmeyelim, lütfen. daha neler...

3. Bu başlıkta yazılanlar da gerçeklik varsa ben de pembe kimlik istiyorum. Yurdum insanı bu konunun yasalaşmasıyla mavi kimligi anında terk eder. Yazmadı demeyin ~tebessüm~

Nasıl bir çapanoğlu (...)

(Bkz: dur bakalım,altından ne çıkacak)
  4. chp tarafından meclise sunulan yasa tasarısı

5. aynı kadınla 25 yıl evli kalabilen erkeğin cenneti hak etmesi gibi bişeydir.

6. Bizde şans olsa ... dediğim haberdir.

7. sanayileşmesini tamamlayamamış ortadoğu devletinin abuklukları

8. Az önce sitenin beni attığı sözlük başlığı.Gerçekten güzel bir fikir.

9. Evliliği maddiyata dökme şekli.

Sırf emekli olmak için bir kadın sevmediği bir erkekle beraberliğini devam ettirmek ister mi, burası tartışılır. Bir de nafaka durumu var, kadınlar sonsuz bir şekilde nafaka almaya devam ediyorlar. Bu da emekli maaşı gibi bir şey. Nafaka konusunda bir düzenleme getirilmedi hala, yenilik yapılana kadar bu maaş alma olayı da devam edecek.

10. devletin sorumluluğu yüklenmese dahi yasalar yoluyla kadını güvence altına alabileceği bir durumdur.

Yapılan düzenlemeler masaya yatırılıp eksiği gediği tamamlanabilir; yasalar herkesi kapsayan bir düzenlemeye evrilebilir.

Hane halkına ya da eşe asgari düzeyde de olsa prim ödeme zorunluluğu düzenlemesi getirebilir.

cinsiyetim ya da statümle alakası olmayan bir yorum yapıyorum:

kimse kimseye boğaz tokluğuna ömrünü adamak zorunda değildir.

kendini güvencede hissetmek istemesi keyfe keder bir durum değildir.

Aile üyeleri dahi olsa başkasının insafına terk edilecek bir durum da değildir.

Sosyal devlet yaşlıyı, çocuğu, güçsüzü korur onlara " yan gel yat " demez. Yani en azından öyle biliyoruz.

Herkesi kendi koşullarınızda zannetmeyin.

ülkemizde çalışıyor olmak bir tercih olmaktan çıkalı uzun zaman oldu.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam