Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

2 entry ile yazar olmak

paylaş araştır

1. Sözlükteki entryleri takip ederken göze çarpan yeni yazarın,2 entry ve 1 açılan konusunun olduğunu görerek yazar olduğuna şahit olmaktır.sözlüğe katılımı artırmak ve teşvik edici olmak adına yazar olma sınırının düşürüldüğünü düşündürür.

2. bizleri Moderatörlere gıpta ettirmekle eşdeğerdir.

o yazarın üyelik tarihi büyük ihtimalle 12 mart 2013 olmalı. Eğer öyle ise site stok yazarcılığın önünü açmış demektir.

3. ben nasıl beceriksizmişim ya rabbim diyerek hayıflanmama neden olan konudur,can sağlığı olsundur diyede yorumlarım

4.  
    (Bkz: Büyük şaşkınlık)
  5. Editör ve moderatorler en iyisini bilirler diyerek yine bir kaç sey soylemek istediğim konu.

Elbette yeni yazarlığa kabul edilen arkadaşlara bir elestirim yok, hayırlı olsun, aramıza hosgeldiler. Sonucta biz de oyle uzun çabalar vererek buraya yazar olmadık. Sözlüğü farkettigimin Ertesi günü mesaj alip yazar olduğumu ogrendim. 3 ya da 5 entry ile yani. Herhalde sözlüğün yeni olmasından mutevellit kimseyi oyalamak istemiyorlar diye düşündüm. Teşekkür de ettim kabul ettikleri için. Dedim ya bir bildikleri vardır mutlaka.

Ancak herşey bir yana, yazarlık için yeterlilik kıstasları önceden belli olsa fena olmazdı diye düşünüyorum. Ne bileyim, en az 10 nitelikli entry, bkz ve spoiler kullanma becerisi, konuyu doğru anlama ve en önemlisi yeni fikirler ve düzgün bir üslupla yaratıcılık sergileme vb.gibi bir kıstas olabilirdi. Bunu da kurallar bölümünde belirtseler, caylaklar kendilerini ona göre sekillendirebilirlerdi.

Bunların belli bir yazar sayısına ulaştıktan sonra uygulanabileceğini düşünüyorum ama henüz erken. Hatta çaylak olabilmek için bile bir nitelik istenebilir.

Tekrar edersek, su anki uygulama gerekli görüldüğü için yapiliyordur diye düşünüyorum. Zamanla taşlar yerine oturacaktır.

6. yanlış hatırlamıyorsam yüze yakın entreyle yazar mertebesine gelmiş bir yazar olarak iki entryle yazar olmanın mantığını şansını anlamaya aklımın yetmediği durum olsa da editör yan niki olabileceğini düşündürten yazarlıktır

7. yeni başlayanlar için ideal olan durumdur

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.