Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

12 lik çay bardağı setinden birini kırmak

paylaş araştır

1. her ev de meydana gelebilecek hatta kesinlikle meydana gelen ve anneleri çıldırtan bir durumdur.

set bozuldu diye çılgına dönerler ve bu bardakları gözden çıkarıp yeni bir set almayı kafaya koyarlar.

oysa uzun süre eve 12 kişilik bir misafir gelmeyecektir ancak bu sakinleşmelerine yetmez.

yeni set alındığında gayet mutlu olurlar ancak bu sefer kırmasaydın masrafa girmezdik demeye başlarlar.

bende evlendiğimde böyle mi olacağım acaba demeye başladım ve destanımı burada kesiyorum. yoksa yazmaya döşemeye devam edecektim ama neyse artık.

(Bkz: destan)
  2. özellikle annelerin üzülmesine, sinirlenmesine ve bardağı kıran kişiye bağırmasına neden olacak durum. annelerin bunu neden kafaya taktıkları bilinmemekte ve baba ile çocuklar tarafından bu tepkisi tuhaf karşılanmaktadır. hemen bir yenisi alınıp anne mutlu edilmeli ve olayı unutması sağlanmalıdır. ve de en önemlisi yeni setin başına aynı olayın gelmemesi için bütün aile üyeleri dikkatli olmalıdır.

3. takım olarak alınan bardaklarından birinin, herhangi bir sakarlık sonucu kırılması. takım olarak alınan bardağın kırılması demek, en kısa zamanda yeni bir bardak alma arayışına çıkılmasına neden olur.

4. her ev hanımını üzüntülere gark edecek durumdur. özenerek alınmış çay bardağı setinden bir tanesi eksilmiştir. o dakikadan sonra 12 kişilik bir misafirim gelirse ben ne yaparım düşünceleri beyni kemirir ve çözüm üretmek için çabalanır. ya bir takım daha alınacaktır yada 12 kişilik misafirin biri farklı bardak kullanacaktır.

şahsımın çok da dert etmeyeceği, her insanın başına gelebilecek hadisedir. cana geleceğine mala gelsin dedirtir.

5. Polyanna'ya,"Olsun, boşta kalan çay tabağını da küllük yaparım" dedirtecek durumdur.

(Bkz: bakış açısı)
  6. erkek için sorun olmasada kadın için günlerce tüh çektiren durum.

7. takımın takımlıktan çıktığını gösteren durum. evin beyine masraf çıkarmak bu kadar kolay kadın için.

8. 11li de kullanılmasında bence bir sakıncası ve sorun olmayan önemsiz durumdur.

9. bir ikisi daha kırılsa da yeni bir takım alsam dedirtebilecek kadınsal üzüntülere gark edebilecek, misafir geldiğinde düzineyle mi geliyorlar sorgusuna nail ettiren kesiklere neden olabilecek hadise

10. bir de halis çekoslavak porseleniyse, at takımı sokağa durumu oluştabilecek hadise.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.